Monday, May 24, 2010

Sultan Papağanları

Onlara Yazık Değil mi?
Sultan Papağanları yabani hayvanlardır. Darıca hayvanat bahçesinde de bir sürü vardı. Bu da komşumuzun bize verdiği "Şirin". Ben böcekler hariç bütün hayvanları çok seviyorum. Böcekleri, onları görünce çok korktuğum için bir türlü sevemiyorum :)
Şimdi zavallı Şirin'e bir bakın, sanki suç işlemiş de onu hapse atmışlar gibi görünmüyormu zavallıcık. Onların ne suçu var diye soruyorum size, bize ne yaptılar ki kendimizi eğlendirmek için onları kafeslere tıkıyoruz. "Kafeste doğup kafeste ölüyorlar. Hiç ormanı göremiyorlar gökyüzünde özgürce uçamıyorlar" diyor annem. Ne kötü değil mi? Hem onlara yaşayacak yer bırakmıyoruz hem de onları evimizde küçücük bir kafese hapsediyoruz. Hem bir şey daha duydum ama daha araştırmadım. Kuşlar eşi olunca konuşmazlarmış, biz onları tek bırakıp konuşturuyoruz. Biz ne kötüyüz, canavar aslında biziz yani bütün insanlar...

2 comments:

  1. Hola Sena...!!! hace un tiempo dejaste en mi blog un comentario que te gustaba , bueno ahora te visite yo, muy lindo tu blog pero no se como seguirte por que no veo el gadget de " seguir " bueno te envio un saludo y besos Zulma .

    ReplyDelete